Siłownia - moja pasja!

Siłownia - moja pasja! - portal o treningu na siłowni, ćwiczenia, porady itd.

Suplementy dla osób odchudzających się

Osoby w trakcie tzw. „redukcji” niebagatelnie potrzebują stosowania odpowiednich preparatów, aby zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i przyspieszyć metabolizm. Dzięki temu poprawią one swoją sylwetkę w krótszym czasie. Oczywiście dodatkowo muszą stosować dietę i aktywność fizyczną, ale suplementy diety pomogą w nabraniu wysportowanej figury i wzmocnią mięśnie. Będąc na redukcji, musimy przede wszystkim postawić na sposoby, które wspomogą proces eliminacji tkanki tłuszczowej. W tym celu powszechnie stosuje się naturalne produkty, często nazywane termogenikami czy spalaczami tłuszczu.

 

L-karnityna

L-karnityna to związek, który stanowi jeden z najlepszych i najczęściej polecanych produktów na spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Nie tylko zmniejsza jej objętość, ale także znacznie poprawia procesy metaboliczne. W związku z tym, stosując karnitynę, czujemy się lżejsi i posiadamy więcej energii na trening. Podczas ćwiczeń spalamy więcej kalorii i szybciej się rozgrzewamy. Mamy też więcej siły w mięśniach, co znacznie przekłada się na wyniki sportowe i przyspiesza efekty. Substancja ta wpływa również na zwiększenie temperatury ciała, przez co szybciej się pocimy. W tym wypadku niezwykle istotne jest regularne uzupełnianie płynów, gdyż jak wiadomo, wraz z potem z naszego organizmu usuwana zostaje również woda.

 

Zielona herbata

 

Jak wykazują liczne badania, zielona herbata cechuje się silnym działaniem antyoksydacyjnym. Jej regularne stosowanie sprawia, że szybciej tracimy zbędne kilogramy, ponieważ łatwiej nam pozbyć się złogów jelitowych oraz substancji toksycznych z organizmu. Bez wątpienia istotny jest fakt, aby nie wypijać jej na czczo, gdyż może to spowodować podrażnienie błony śluzowej żołądka. Ten cenny napój wpływa również na wygląd skóry, co w szczególności cieszy przedstawicielki płci pięknej. Skóra staje się bowiem gładsza, ujędrniona i pełna blasku.

 

Pieprz cayenne

Pieprz cayenne nie bez powodu jest najczęstszym dodatkiem do „spalaczy tłuszczu”. To właśnie ta ostra przyprawa odpowiada za wspomaganie procesów redukcji tkanki tłuszczowej. Działa w ten sposób, że przyspiesza metabolizm oraz zwiększa temperaturę ciała, dlatego jest świetnym suplementem przed treningiem. Może być dodawany również do potraw w codziennym menu.

 

L-tyrozyna

L-tyrozyna jest w pełni bezpiecznym suplementem, wspierającym procesy przemiany materii. W przeciwieństwie do popularnej kofeiny, nie podnosi ciśnienia krwi. Przyspiesza znacznie proces utleniania tkanki tłuszczowej, zwiększa zużycie tlenu oraz glukozy. Po zażyciu tegoż suplementu warto więc spożyć posiłek potreningowy z zawartością glukozy. Może być to np. odżywka białkowa bogata w ten składnik.

 

L-tyronina

Głównym zadaniem tego suplementu jest obniżenie poziomu złego cholesterolu LDL, z którym zmaga się coraz większa liczba osób. Oczywisty jest fakt, iż w ten sposób tyronina wpływa na ochronę układu krwionośnego, zapobiegając przed wystąpieniem groźnych chorób, np. popularnej miażdżycy. Związek ten wpływa także na zwiększenie wydatku energetycznego, dzięki czemu wykonując regularnie stosowane ćwiczenia, spalamy większą ilość kalorii i zużywamy przez to o wiele więcej energii. Suplement ten jest polecany nawet osobom, które nie trenują intensywnie, a szukają skutecznego sposobu na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej.

Wszystkie wyżej wymienione suplementy są naturalne i w pełni bezpieczne dla zdrowia, dlatego też stosując je regularnie nie musimy obawiać się wystąpienia skutków ubocznych.